Manželé žen v Ráji

Logo XXL

 OTÁZKA: Víme, že muži budou mít v ráji hurisky, ale co bude se ženami? Budou i ony mít v ráji manžele?

 OTÁZKA: Víme, že muži budou mít v ráji hurisky, ale co bude se ženami? Budou i ony mít v ráji manžele?

ODPOVĚĎ:
Vznešený Alláh o rajských potěšeních hovoří:
نَحْنُ أَوْلِيَاؤُكُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَفِي الآخِرَةِ وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَشْتَهِي أَنْفُسُكُمْ وَلَكُمْ فِيهَا مَا تَدَّعُونَ نُزُلا مِنْ غَفُورٍ رَحِيمٍ
My ochránci jsme vašimi v pozemském i budoucím životě; a budete mít v něm to, po čem duše vaše touží, a dostane se vám tam, oč požádáte, všeho, jako pohoštění od odpouštějícího, slitovného.“ (Fussilet:32-33)
يُطَافُ عَلَيْهِمْ بِصِحَافٍ مِنْ ذَهَبٍ وَأَكْوَابٍ وَفِيهَا مَا تَشْتَهِيهِ الأنْفُسُ وَتَلَذُّ الأعْيُنُ وَأَنْتُمْ فِيهَا خَالِدُونَ
A též: A budou mezi nimi kolovat zlaté nádoby i poháry a budou mít všeho, po čem duše touží a co očím lahodí; a tam budete nesmrtelní. (Zuchruf:71)
Je známo, že manželství spadá v to nejkrásnější a nejlepší, co si lidská duše přeje a proto bude přítomno i mezi obyvateli ráje, ženami i muži. Tak žena dostane v ráji i svého muže, se kterým se těšila na tomto světě, jak říká Vznešený:
رَبَّنَا وَأَدْخِلْهُمْ جَنَّاتِ عَدْنٍ الَّتِي وَعَدْتَهُمْ وَمَنْ صَلَحَ مِنْ آبَائِهِمْ وَأَزْوَاجِهِمْ وَذُرِّيَّاتِهِمْ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ
a uveď je, Pane náš, do zahrad Edenu, které jsi jim přislíbil, a také ty z otců, manželek a potomstva jejich, kteří ctnostní byli; vždyť Tys věru mocný i moudrý. (Gháfir:8)
Pokud byla na tomto světě žena vícekrát provdána, vybere ze svých manželů jednoho, kterého chce nejvíce. Pokud se na tomto světě neprovdala, dá jí Vznešený Alláh takového muže, se kterým bude spokojená.
Užívání v ráji není jen výsadou mužů, nýbrž také žen. Jedním z těchto potěšení je i manželství. Pokud někdo namítne, že Korán vzpomíná hurisky jako manželky mužů a nevzpomíná muže pro ženy, pak namítáme, že ti, kteří si je žádají a usilují o ně, jsou muži.
 
autor: šejch Ibn Báz
zdroj: al-Musnid,Muhammed: Fetawá´u l-mer´a.