Brněnská mešita zve na dny otevřených dveří

Brněnská mešita se už druhý rok popořadě účastní festivalu Open House Brno.

Během něj organizátoři vyberou určitou brněnskou instituci se zajímavým posláním nebo budovu s jedinečnými architektonickými rysy a svůj výběr veřejně ohlásí. Do této instituce pak zajistí přístup veřejnosti, aby se touto cestou něco dozvěděla o fungování nebo zvláštnostech dané instituce či budovy. Akce se účastní rozmanité instituce vědecké i kulturní, muzea, budovy se zvláštním designem či postavené ojedinělým způsonem anebo jinak jedinečné brněnské lokality. Mezi nimi je i Brněnská mešita, první stavba svého druhu v bývalém Československu, fungující už od roku 1998.

Podle pořadatelů festivalu Open House navštívily Brněnskou mešitu během loňského ročníku (2023) stovky lidí. A vypadalo to asi tak, jako na titulní fotografii.

Brněnská mešita bude proto v sobotu 18. a v neděli 19. května 2024 od 10:00 do 18:00 otevřena především nemuslimským návštěvníkům.

Vždy úderem každé celé hodiny (tj. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, …) začne krátká průvodcovaná prohlídka budovy mešity pro nově příchozí. Ti si také budou moci prohlédnout výstavu plakátů o islámu, která bude v prostorách mešity umístěna. Následovat pak bude stručné seznámení se základními principy islámu a historií Brněnské mešity. Nebude chybět, pokud to čas dovolí, ani diskuse s otázkami a odpověďmi.

Toto se bude opakovat s každou další skupinou každou hodinu, dá-li Alláh.

Máte možnost využít letošního ročníku (2024) tohoto mimořádného festivalu a zavítat do mešity i se svými příbuznými, známými či kolegy, kteří by se do ní třeba také rádi podívali a dozvěděli se něco o islámu. Udělejte si příští víkend čas a navštivte nás v Brněnské mešitě. Dozvíte se mnoho zajímavého a budete mít možnost setkat se a popovídat si s moravskými muslimy u šálku dobrého čaje. Všichni jste srdečně zváni.

Další organizační podrobnosti na facebookovém profilu celé akce zde.