Spuštěny nové islámské internetové stránky – Islammuslim.cz

brown and black hardbound book

Na českém internetu byly na adrese https://islammuslim.cz/ spuštěny nové internetové stránky týkající se islámu a islámských nauk, muslimů a muslimské komunity. Vznikly v okruhu někdejší Muslimské unie, dnes vystupující pod hlavičkou pokračujícího spolku Islámská asociace v Česku.

Cílem je pomoci “českým i zahraničním muslimům žijícím v Česku při integrování se do společnosti,  řešení náboženské osvěty a edukace, včetně pomoci sociální a sociálně právní,” píší autoři stránek.

Stránky nabízejí stručné objasnění všech šesti pilířů islámské věrouky i všech pěti pilířů islámské praxe, videozáznamy přednášek a odkazy na šarí’atsko-právní a další poradenství. “Jedná se o komplexní a informativní web, který poskytuje vyvážený a objektivní přehled o náboženství,” charakterizují sami svůj web. Webová stránka také obsahuje řadu užitečných zdrojů, jako informace o islámské právní vědě, historii a kultuře dále slovníček islámských termínů a seznam islámských webových stránek.

Tento nový projekt je spojen s osobou Petra Jahji Moravce, českého muslima a absolventa prestižní Mezinárodní Islámské univerzity v saúdskoarabské Medíně, který je autorem a překladatelem několika knih o islámu, působí jako přednášející islámských tematik a vede kursy arabského jazyka.

Autoři mají ambice zřídit do budoucna i islámské osvětové centrum. Spolu s tvůrci webu přejeme tomuto projektu, aby se – dá-li Bůh – stal dalším cenným zdrojem pro každého, kdo má zájem dozvědět se více o islámu a muslimech bezprostředně přímo od nich a přímo v českém jazyce.

Ať Alláh požehná tomuto a podobným projektům. Ámín!