Otevřen zápis do zimního semestru islámské internetové akademie pro ženy Sefíratu l-islám

Milé sestry v islámu!

redakce portálu E-Islam.cz vám oznamuje, že byl spuštěn zápis do zimního semestru česko-slovenské pobočky mezinárodní islámské internetové akademie Sefíratu l-islám (Safeerat Al Islam).

Zapsat se můžete prostřednictvím internetového formuláře na tomto odkaze.

Zápis poběží až do 31. 8. 2023 a zimní semestr začne 3. 9. 2023 in šá Alláh.

 

O akademii Sefíratu l-islám

Tato mezinárodní ženská akademie funguje pod dohledem kvalifikovaných a akreditovaných islámských učenců v Saúdské Arábii a má mnoho rozmanitých jazykových mutací, od září loňského roku k nim přibyla také sekce česká a slovenská.

Lektorky akademie pracují pod oborným vedením dr. Amal Soliman pod dohledem saúdského Ministerstva pro islámské záležitosti, da’wu a správné vedení. Akademie má sídlo v Rijádu, KSA.

Akademie nabízí vícero předmětů, nechybí Korán a umění jeho recitace, arabské písmo a jeho správnou výslovnost, arabský jazyk a široké spektrum islámských nauk od věrouky (‘akídy) až po islámskoprávní nauku (fikh).

 

Studium a hodnocení naučeného

Výuka na akademii Sefíra probíhá online přes aplikaci Zoom, bez kamery. Je potřeba mít sluchátka, protože akademie je určena výhradně ženám a nikoli mužům. Komunikace se studentkami probíhá prostřednictvím přidružené whatsappové skupiny. V ní se budou postupně zveřejňovat všechny důležité organizační informace včetně přesného rozvrhu. Výuka na akademii Sefíra je zcela zdarma!

Na konci semestru budou probíhat zkoušky. Pokud studentka nesplní stanovené požadavky pro zkoušku, anebo zkouškou neprojde, může ji opakovat. Pokud zkoušku nezvládne ani poté, může předmět nadále zapisovat, dokud zkoušku z něj úspěšně nesloží.

 

Další informace

O otevření česko-slovenské sekce více zde.

Internetové stránky akademie Sefíratu l-islám můžete navštívit zde.

V případě dalších otázek prosím kontaktujte náš web prostřednictvím příslušného kontaktního formuláře, nebo napište zprávu na fb Islámské nauky.

 

S pozdravy míru a přáním brzkého setkání

Tým lektorek islámské internetové akademie Sefíratu l-islám