Otevřena česko-slovenská sekce mezinárodní islámskonaučné akademie pro ženy

Esselámu alejkum we rahmetulláhi we berekátuhu!

Drahé sestry v islámu, s radostí vám oznamujeme, že od 4.9.2022 spouštíme zimní semestr v naší česko-slovenské sekci při akademii Sefíretu l-islám (Safeerat Al Islam). Sekci jsme spustili už během ramadánu, avšak od září začíname s řádným studijním plánem.

Nyní bude akademie vyučovat Korán, arabské písmo, věrouku a životopis Posla Božího صلى الله عليه وسلم.

Přikládám i registrační formulář zde

Poprosily bychom, aby se zaregistrovaly i ty sestry, které výše uvedený formulář už vyplnily během ramadánu.

Registrace na Sefíru bude otevřena už jen 24 hodin!!!

O akademii Sefíretu l-islám

Jedná se o mezinárodní vzdělávací instituci zaměřenou na online vyučování Koránu a islámských nauk, působící po celém světě v mnoha jazykových mutacích, včetně albánské, anglické, bosenské, indonéské, filipínské, urdu, japonské, francouzské, německé, španělské a samozřejmě arabské. Od září k nim přibyla také sekce česko-slovenská.

Akademii založila dr. Amal Soliman, sídlí v Rijádu, KSA a probíhá pod odborným dohledem předních učenců a saúdského Ministerstva pro islámské záležitosti, da’wu a správné vedení. Akademie je určena výhradně ženám a učitelský sbor tvoří také ženy.

Výuka na akademii Sefíra je zcela zdarma!

Více o akademii se můžete dočíst na jejích webových stránkách.

O novém semestru a studijním programu

Na hodinách Koránu budeme mít dvě skupiny: začátečníky a pokročilé. Hodiny budou probíhat od pondělí do čtvrtka ve vícero možných časech a vy si samy můžete vybrat, který čas vám vyhovuje nejvíce. Účast na hodinách Koránu je povinná! V případě absence je třeba poslat omluvenku.

Budeme mít hodiny Núráníje, zahrnující arabskou abecedu, procvičování správné výslovnosti arabských hlásek, jejich spojování do slabik a slov a úvod do tedžwídu, tedy nauky o správné recitaci Koránu. Tyto hodiny budou probíhat jednou až dvakrát týdně.

Dále budeme mít hodiny arabského jazyka, zaměřené na čtení, slovní zásobu a procvičování konverzace. I tyto budou jednou nebo dvakrát týdně.

Hodiny islámských studií v tomto semestru pokryjí oblasti ‘akídy (islámské věrouky), fikhu (islámsko-právní vědy) a síry (životopisu Proroka صلى الله عليه وسلم). Budou probíhat jednou týdně a účast na nich není povinná.

Z každé odučené hodiny bude existovat nahrávka, kterou si studentka bude moci v případě své absence vyslechnout dodatečně.

Zkoušky a ověřování naučeného

Na konci semestru budou probíhat zkoušky. K těm budou připuštěny jen ty sestry, které absolvovaly alespoň 70% odučených hodin.

Pokud chce některá studentka postoupit do vyšší úrovně akademie, musí absolvovat závěrečný test.

Zkoušky nejsou vůbec obtížné. Pokud studentka neabsolvuje test, anebo se na něj necítí, nic se nestane a předmět si může zapsat v následujícím semestru znovu. Pokud zkoušku nezvládne ani poté, může předmět nadále zapisovat, dokud zkoušku z něho úspěšně nesloží.

Kontakt pro více informací

V případě dalších otázek prosím kontaktujte  náš web prostřednictvím příslušného formuláře, nebo napište zprávu na fb Islámské nauky.

Kolektiv organizátorek a učitelek na česko-slovenské sekci akademie Sefíretu l-islám