Dopis z Gazy

Vznešený Alláh praví:

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ‎﴿١٦٩﴾‏ فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ‎﴿١٧٠﴾‏ ۞ يَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللَّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللَّهَ لَا يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ ‎﴿١٧١﴾‏

A nepokládej ty, kdož na stezce Boží byli zabiti, za mrtvé! Naopak, oni jsou živí a u Pána svého odměnu svou užívají a radují se z toho, co Bůh jim z přízně Své uštědřil, a radují se, že ti, kteří je následují, avšak dosud se k nim nepřipojili, nemusí se ničeho obávat a nebudou zarmouceni. A radují se z přízně Boží a laskavosti Jeho a z toho, že Bůh nedopustí, aby ztratila se odměna věřícím patřící.” (Álu ‘Imrán: 169-171)

Než malý Muhammed z Gazy při náletu sionistických vrahů uhořel zaživa, stihl napsat svůj testament, nalezený později v té části jeho domu, kterou oheň nezachvátil.

Stálo v něm:

Můj odkaz vám:

Pokud zahynu či se stanu mučedníkem v této válce, nikdy neodpustím těm vládcům Arabů, kteří nás nechali na holičkách. Zažili jsme těžké dny bez jídla i pití. Z toho obléhání jsem navzdory své mladosti zešedivěl. Ať vám to Alláh ani neodpustí, ani nepromine. Přísahám, že na vás budu žalovat Stvořiteli sedmi nebes.

A tebe, maminko, prosím o odpuštění. Miluji tě moc. Nebuď kvůli mně smutná, že odcházím.

Toto je dopis národu Egypta, Jemenu, Jordánska, Alžírska, Libye, Libanonu, Tuniska, Súdánu, Somálska, Malajzie a všem lidem, kteří nás podporují. Gaza, nechaná napospas, je svěřena vám.

Zapomenutá Gaza je svěřena vám. Přísahám vám, dosvědčuji, že vás mám moc rád. A věřím vám, že nás nezradíte.

Kdo tento dopis najde, ať ho šíří dál. Já jsem s dovolením Božím mučedník.“

25. března 2024 kř. éry v Rafahu

Muhammed ‘Abdulkádir al-Husejní, 10 let

I my máme moc rádi tebe, Muhammede. A nikdy na tebe nezapomeneme. Nezradíme tě a nezradíme ani tvůj lid. Ať tě Alláh přijme jako mučedníka. Ať přijme jako mučedníky všechny, co zahynuli spolu s tebou. Ať posilní ty, které jsi tu po sobě nechal, upevní je a dodá jim trpělivosti a neochvějnosti. Ať tě prorok Ibráhím, který má za úkol pečovat na onom světě o zemřelé muslimské děti, obejme, pohladí, utře ti slzy a postará se o tebe až do dne, kdy se zase setkáš s mámou a s tátou.

Toho dne budou, milý Muhammede, tvoje slova důkaz ve prospěch jedněch a v neprospěch jiných. A já tě prosím o odpuštění a prominutí, bráško. Snad budeš v Soudný den svědčit pro nás a ne proti nám …